SAUGOS TAISYKLĖS

Niekada nepalikite degančios žvakės be priežiūros. Nedeginkite šalia/ant lengvai užsiliepsnojančių daiktų. Nepalikite degančios žvakės vaikams ir gyvūnams pasiekiamoje vietoje. Dėkite tik ant lygaus, stabilaus, karščiui atsparaus paviršiaus. Nepalikite žvakėje nukirpto dagties ar degtukų. Visada laikykite žvakę toliau nuo skersvėjų, ventiliatorių ir kitų oro srovių. Nestatykite žvakių viena šalia kitos arčiau nei 10 cm atstumu. Visada žvakes deginkite tik gerai išvėdintoje patalpoje. Negesinkite žvakės su vandeniu bei pūsdami, tam naudokite specialų gaubtuvėlį/užgesiklį. Prieš išeinant iš kambario, būtinai įsitikinkite, kad žvakė visiškai užgesinta ir dagtis nesmilksta. Niekada nenaudokite žvakės kaip šviesos šaltinio nakties metu. Žvakę būtina užgesinti, jei ši pradeda rūkti, liepsna tampa “nerami” ar per didelė. Po ilgo žvakės deginimo konteineris gali tapti labai karštas.

SVARBU

1.  Prieš uždegant žvakę, pilnai išpakuokite, įsitikinkite, kad nuo jos nuimtos visos popierinės ar plastikinės pakavimo medžiagos.

2. Reguliariai trumpinkite žvakės dagtį, palikdami jį iki 1 cm ilgio. Taip pat jei ant dagties susidarė taip vadinama “kepurėlė”, būtinai ją nukirpkite, tai natūralus reiškinys.

3.  Visada deginkite žvakę tol, kol vaško paviršius pilnai išsilydis, pasieks indo sieneles arba vadovaukitės išskirtinai konkretaus gamintojo ant pakuotės nurodytais minimaliais/maksimaliais deginimo intervalais (pirmą kartą tai gali užtrukti ilgiau dėl vaško kietumo). Nesilaikant rekomendacijų, nukentės žvakės kokybė - susiformuos taip vadinamas vaško “tunelis”.

4.   Atsiradę juodi dūmai po ilgo deginimo yra ženklas, kad dagtis yra per ilgas. Prieš pakerpant dagtį, būtina užgesinti žvakę.

5.  Praėjus kelioms minutėms nuo žvakės užgesinimo ir prieš vaškui pilnai sustingstant, reikėtų vertikaliai ištiesinti dagtį į pradinę padėtį.

6.  Niekada nebedeginkite žvakės, ant dugno likus maždaug 1 – 2 cm vaško.